Am deschis, din curiozitate, pdf-urile c.v.-urilor aleșilor slătineni locali de pe site-ul primăriei. Așa am înțeles și de ce ,Emil Albotă-UNPR a avut inițiativa postării lor pe site. Una pe care,la vremea respectivă, am catalogat-o drept moft! Pe scurt,am înțeles pe măsură ce citeam cv-urile aleșilor nu doar pe cine am pus ștampila să ne reprezinte ci și că nu trebuie să te rușinezi de propria-ți superioritate. Dacă o ai! Iar dacă nu, nu trebuie să ți-o arogi într-un prost gust de …țoapă sulemenită.
Habar n-am dacă alte personaje din Consiliul local Slatina își pun această întrebare. E socoteala lor… Rețineți însă ideea : am avut o experiență interesantă în „cv-uri și…mirări”. Ar putea fi un exercițiu de comunicare mult mai profund decât pare la prima lecturare. Nu am să dau elementul de comparație punând două,trei sau mai multe cv-uri unul lângă celălalt. Vă las vouă plăcerea descoperirii…Am să trec totuși un curriculum vitae impresionant pe care, mărturisesc,l-am analizat abia acum. Dacă aș fi făcut-o în iunie, anul trecut, opțiunea mea era alta…Probabil că și a multora dintre dumneavoastră. Pentru specia cu coeficient de inteligență redus sau zero, precizez: nu ridic osanale lui Emil Albotă. Dar cv-ul băiatului este,într-adevăr,impresionant. L-am descoperit întâmplător,căutând pe site-ul Primăriei Slatina ceva contracte sau ordine de plată. Cum n-am găsit,m-am agățat de cv-urile consilierilor…Lecturați și comparați! Merită ! După cum merită să vedeți și componența comisiilor de specialitate funcție de „studiile aferente ale specialiștilor”.
Albota_Emil_Florin(1) =>click aici