Imperativ

Mulțumim din inimă partidului!


Să vorbim așa: despre regiuni, cum îi place lui Dragnea.

Sursa : Institutul Național de Statistică- cităm„Veniturile medii pe o gospodărie- cele din regiunea Sud-Vest Oltenia  cu 11,3% mai mici”.

 Nivelul cel mai mare al veniturilor totale nominale s-a înregistrat în regiunea București-Ilfov (3052 lei lunar pe gospodărie) și cel mai mic în regiunea Sud-Vest Oltenia (2298 lei lunar).
Pâine și …apă, cartofii și laptele, lux!
Pe regiuni, cel mai mare consum mediu de pâine  s-a înregistrat în regiunea Sud-Vest Oltenia (11,2 kg/persoană)

Regiunea Sud-Vest Oltenia-nivelul consumului de lapte a fost cel mai scăzut (4,3 litri/persoană).

Consumul de cartofi- cel mai scăzut în regiunea Sud-Vest Oltenia (2,9 kg/persoană).

Concluzii : Regiunea Sud- Vest Oltenia, pesedistă de când e PDSR –PSD, cea mai săracă din țară. document-2013-07-1-15102555-0-veniturile-consumul-populatiei-trimestrul-2012 =>click aici !!