În următoarea ședință de comitet,șefa CODA va supune la vot excluderea din partid a Marianei Gheorghe,președinta PDL Balș, organizația cu cel mai mare scor electoral,mult deasupra partidului, obținut în toate alegerile anului 2012. Și ce dacă?! De data asta,în regia „liderelor”de partid, trompeta va fi Ion Irimia ,cel care va înfiera și propune,cu mânie proletară,excluderea din partid a Marianei Gheorghe, pe motiv de „cârdășie”cu primarul de la Studina, în realitate de susținere a moțiunii Elenei Udrea. „Trompeta”nu va răguși degeaba…Blonda șefă CODA i-a promis solemn locul lui Mariana Gheorghe în Consiliul Județean.
O singură curiozitate mai avem: dacă excluderea va fi una,la pachet,pentru familia Ștefan și Mariana Gheorghe. La mintea CODA nu mai surprinde nimic…