
Deși ceva mai bine(sănătate îi dorim!), primarul comunei Brebeni, Florentin Andronie, cel care a suferit la sfârșitul anului trecut un sever accident cerebral, are șanse minime,chiar deloc,spun surse medicale,pentru a-și continua mandatul de primar al localității. Potrivit legii el poate rămâne în funcție timp de șase luni prin depunerea certificatului medical, după acest termen Prefectura fiind obligată să ia act de imposibilitatea continuării mandatului și să solicite guvernului organizarea de alegeri anticipate parțiale în localitate.
Aproape zilnic în sediul Primăriei Brebeni, soția primarului Andronie, mână de fier în afacerile personale, este favorita PSD pentru candidatura la funcția de primar,având și prima șansă în competiție. Aceași în care lui Mugurel Crăciunică „i-a tăiat macaroana” Teiu Păunescu la auzul auto-propunerii acestuia pentru nominalizarea PP-DD la Primăria Brebeni:„ acolo am eu,om”! Evident…unul care să nu deranjeze PSD!









































































