Arunc o mănușă…Una de ziarist de investigații. Întreb direct în speranța că voi primi și răspunsul în varianta sa oficială. Așa cum stă bine la „case mari”,care se respectă…Fiindcă trebuie să se respecte! Îi obligă statutul la care au aderat.
Așa că: E adevărat, domnule comandant al IPJ Olt, Mihai Pruteanu ,că ați avut un dosar penal finalizat în cele din urmă cu NUP?!
Deocamdată atât… Ne revedem luni! Până atunci pentru voi,cei simpli și obișnuiți, sfârșit de săptămână liniștit, cu bucurie. Pentru pesediști, cu două zile de congres, Tot înainte,tovarăși!
P.S. Îi țin pumnii lui Paul STĂNESCU-vicepreședinte regional!









































































