Stimabililor, în legătură cu inculpatul, Darius Bogdan Vâlcov, cam asta ar fi de zis: a te desolidariza de el e ca şi cum ai putea compara vreodată o avalanşă de lături vărsată non-stop pe un spaţiu de emisie cu… un editorial viu, ce curge, ce-ţi dă cu adevărul şi sinceritatea-n cap câteodată. Merită dacă te trezeşti şi te răcoreşte deopotrivă, cu zeci de licitaţii, sau cu un caiet de sarcini foarte bine scris nu contează instituţia, contează banii publici şi cu cine îţi bei cafeaua …Ştii, tu, Adi Florinel Barbu, ce spun! Că veni vorba despre Adi….Florinel, Barbu: Nu-mi place omul, n-am treabă cu el şi sper să nu am niciodată. Pentru simplul fapt că a ridicat, în toţi aceşti ani, prostul gust, mahalaua, lăturile, şpaga cărată, infedilitatea în căsnicie, interesul financiar transpartinic, denunţul, vulgaritatea, grosolănia, subcontracările abracadabrante, şpaga şi nesimţirea- la rang de politică pentru un post cu acoperire judeţeană+ SGA Olt!. O ţiganiadă continuă transmisă-n direct , din partid în partid, din balastieră în balastieră, din cumetrie în cumetrie, din autorizaţie, în autorizaţie, din asfaltare în asfaltare, din beton, în beton, din nocirlă în mocirlă, în care mediocritatea era şi încă mai este oferită autorităţilor, la ceas de seară, drept exemplu. În care denunţătorul e vedetă sau, după caz,mlădiţă de nădejde în partid, sau, mă rog,investitor, sponsor. Parteneriate în care toţi ţicniţii, analfabeţii, penalii sau turnătorii au partea lor . Ştiu, veţi zice că nu-i vina inculpatului vânat, că s-a uitat în haznaua lui denunţătorii. Şi vă răspund aşa: poporului…mai depinde şi ce-i oferi, stimabililor. Asta spune multe despre tine, despre nivelul tău intelectual sau, mă rog, despre imoralitatea în care te scalzi. Dacă ai o firmă în mână sau o insignă de partid la costum şi urci scările, în fiecare dimineaţă, care trebuie, astea nu te fac automat şi inocent! Pentru nătărăi: imaginea nu e aleatorie! Revenim cu declaraţii incredibile, NESIMŢITE, din dosarele în care sunt denunţători!!!!! Nu vom fi eleganţi ! Nu avem etichetă! Obiectivi şi IMPERATIVI….! Atât!










































































