Senatorul de Olt, ministrul delegat pentru proiecte de infrastructură de interes național și investiții străine, Dan Șova, pare să fi pierdut din atașamentul de odinioară față de Organizația PSD Olt. Și viceversa…
Aflat marți la Giurgiu pentru a onora și gira alegerile interne din organizație, Dan Șova a dat câteva sfaturi,în principiu pertinente, colegilor. El i-a sfătuit pe aceștia să fie „foarte prudenți în a primi traseiști,aparent nevinovați. Pe noi oamenii ne-au votat să schimbăm. Nimic nu este uitat,nici iertat și schimbarea trebuie să meargă până la capăt”!
Va exprima,public,aceeași opinie și sugestie ,Dan Șova,dacă va fi prezent și la alegerile din Olt?! Punem pariu că ,nu! Și că va veni, și că sfatul va fi același. Poate și pentru că la Olt s-au primit până acum toți „traseiștii aparent nevinovați”…
Sau poate făcea referire la UNPR cu care nici până azi nu au fuzionat!









































































