O alegere pripită care va duce în final la un rezultat ,sau una gândită ,care ar putea duce la nimic? Ei,bine,abia de-acum înainte cariera politică și nu numai ,a lui Darius Vâlcov,devine cu adevărat interesantă. Cândva „fruntaș la el în sat,acum codaș la oraș”. Să fiu foarte explicită pentru imbecili: mă refer nu la același Darius Vâlcov, cândva președinte PDL,nici la același Darius Vâlcov,azi vicepreședinte PSD. Iau în calcul strict,altă ipostază. Același Darius Vâlcov,cândva primar la Slatina și același Darius Vâlcov, azi senator și atât!
Cu toate interpelările lui,cu toate declarațiile politice,cu toată excesiva lor mediatizare aici, acasă, Darius Vâlcov se află azi la putere. Nu și la guvernare! Pe asta a pierdut-o! Din acest punct de vedere am spus că de acum încolo traiectoria lui Darius Vâlcov devine interesantă. Într-o țară sănătoasă la cap, în care funcționează criteriile democrației, indiferent de opțiune și cariere politice, costurile nu ar fi existat. La prima strigare,cu toată echipa câștigătoare, Darius Vâlcov pare să fi pierdut. Interesant rămâne de cuantificat timpul,costurile și abia apoi bilanțul. Vizibil începând de la alegerile euro-parlamentare. Asta în cazul în care mai durează USL până atunci. O destructurare pe care Darius Vâlcov și-o dorește cât mai grabnică în adâncul inimii, acum când a pierdut startul regionalizării chiar dacă a fost primul care „l-a furat”.
Darius Vâlcov se află , da , la putere! A ratat însă,guvernarea…Acolo se află Paul Stănescu, Marius Oprescu, Minel Prina…









































































