
În 24 octombrie 2024, nepotu` ( lui Minel Prina) Suciu, așezat în scaunul de director general la SC Parc Industrial Slatina plătea 8000 de lei, fără Tva, pentru servicii de recrutare directori, deci inclusiv a lui, căci la aceea vreme nu era reciclat de primar, fostul pesedist, Emil Popa.
O lună mai târziu, în 29 octombrie 2024, Primăria Slatina plătea 1 miliard lei Rol/15.500 euro, tot din bugetul local, pentru recrutare expert în vederea altei recrutări/ membrii Consiliile de administrație, pe bucată valoare de întrebuințare/5 Loctrans/3 Dus/3 Parc Industrial !
5 februarie 2025, Primăria Slatina pune la bătaie peste jumătate de miliard, fără Tva, 11 000 de euro, tot din bugetul local, pentru aceeași recrutare ! Membrii în Consiile de administrație Loctrans/Dus/Parc Industrial ! Dovadă de…da, da, competență și, două degete în sus ! Sau în jos, cum vă place… !


Deși data de finalizare era 07.02.2025, și ”nefinalizată” în sistemul achiziițiilor directe, oferta era deja cumpărată! Ca la Oltenii și restu` la DNA !
Și cum în ”Slatina strălucitoare” doar în capul unora iubitori postaci de lună și de soare, ”o comunitate puternică nu lasă pe nimeni în urmă”, nici elitele liberale ce urmează să ia banii din Consiliile de administrație, nu vor fi lăsate ”în urmă”.
Pentru ”recrutarea” lor, plătim cu toții peste 28.500 de euro !
Mai strălucitor de atât….