Secretarul PDL Olt, Dan Bălăşescu, a refuzat să răspundă la ultima conferinţă de presă la întrebarea legată de faptul că membri importanţi din PDL Olt s-au împrăştiat pe la PRM, PP-DD şi chiar PSD este o strategie a partidului de a se agăţa de putere.
Cu chiu, cu vai, acesta a catadicsit să declare că „oamenii importanţi din PDL sunt în PDL”. Cu greu ne abţinem să nu spunem: Jură-te, tu! În sfârşit.
Legat de „greii” partidului de la Olt şi de faptul că aceştia nu prea i-a mai văzut nimeni în ultima perioadă, Bălăşescu a răspuns printr-o întrebare: „Eu sunt uşor?”.
Ba mai mult, acesta s-a caracterizat pentru PDL Olt „un fel de Murinho”.
Tare! Însă aceasta ar presupune că PDL este în Olt „un fel de” Real Madrid. Ori PDL este „un fel de” …Petrolul Potcoava!
Florin Deaconu










































































